Останні головні новини України » Новости » Публикации » Медицина » Джерела цинку в щоденному раціоні: збалансуйте своє харчування
00:22 Четверг 0 122

Джерела цинку в щоденному раціоні: збалансуйте своє харчування

8-02-2024, 00:22
Цинк є важливим мікроелементом, який відіграє ключову роль у багатьох процесах в організмі людини, включаючи імунну відповідь, загоєння ран, синтез ДНК, ріст клітин та розвиток. Отже, дуже важливо знати, в яких продуктах міститься цинк, щоб забезпечити його достатнє споживання.

Ось деякі з основних джерел цинку:


  1. М'ясо: Червоне м'ясо, особливо яловичина, свинина та баранина, є відмінним джерелом цинку. М'ясо також містить інші важливі мікроелементи та вітаміни.

  2. Морепродукти: Устриці вважаються одним з найкращих джерел цинку. Також хорошими джерелами є краби, лобстери та мідії.

  3. Бобові: Квасоля, нут, сочевиця та інші бобові містять цинк, хоча цинк з рослинних джерел засвоюється гірше, ніж з тваринних.

  4. Горіхи та насіння: Насіння гарбуза, кунжуту, соняшнику та горіхи, такі як мигдаль, волоські горіхи та кедрові горіхи, є хорошими джерелами цинку.

  5. Цільні зерна: Овес, кіноа, гречка та коричневий рис містять цинк, але також містять фітати, які можуть обмежувати його засвоєння.

  6. Молочні продукти: Сир, молоко та йогурт можуть забезпечити організм цинком та іншими важливими мікроелементами.

  7. Яйця: Яйця містять помірну кількість цинку, а також багато інших корисних речовин.

  8. Темний шоколад: Темний шоколад містить цинк, але також високий вміст калорій і цукру, тому його слід споживати в помірних кількостях.


Забезпечення достатнього споживання цинку є важливим для підтримки здоров'я, особливо для імунної системи. Втім, важливо не перевищувати рекомендовані добові норми, оскільки надмірне споживання цинку може призвести до негативних наслідків.
ЗАЛИШАЙТЕ КОМЕНТАР

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Медицина 12:14 Четверг 0 22 Що робити, коли в дитини вітрянка: Корисні поради для батьків Вітрянка — це досить поширене інфекційне захворювання, яке часто зустрічається у дітей. Викликається воно вірусом варицели, і хоча зазвичай протікає в легкій формі, може доставити чимало незручностей як дитині, так і її батькам. Ось кілька порад, що допоможуть полегшити стан вашої дитини та прискорити процес одужання.