Адміністрація президента США Дональда Трампа закликає країни приєднатись до нової коаліції, яка забезпечить можливість судноплавства наразі заблокованою Ормузькою протокою. Про це йдеться у публікації The Wall Street Journal
Ця ініціатива, що отримала назву Maritime Freedom Construct, була викладена у внутрішній службовій записці Держдепартаменту, надісланій у вівторок до посольств США.
У документі американським дипломатам було запропоновано переконати іноземні уряди приєднатися до коаліції.
Згідно з ним, коаліція під керівництвом США обмінюватиметься інформацією, координуватиме дипломатичні дії та забезпечуватиме дотримання санкцій.
Це черговий приклад того, як адміністрація Трампа намагається відновити потік комерційного судноплавства через протоку, попри спроби Ірану встановлювати міни та атакувати танкери, що проходять через цей стратегічний вузол без дозволу Тегерана.
Прохання адміністрації Трампа про підтримку свідчить про те, що США хочуть, щоб інші країни брали участь у поточному та потенційному майбутньому управлінні Ормузькою протокою, зазначає видання.
12:30
Пятница
0
0
Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба
...
09:16
Вторник
0
Анкара відреагувала на російський удар по турецькому судну
19:46
Четверг
0
США оголосили про припинення морської блокади Ірану
09:34
Среда
0
Білорусь розпочала мобілізаційні навчання біля кордону України
В мире
09:32
Среда
0
0
Премʼєр Угорщини Мадяр наказав провести розслідування у справі захоплення інкасаторів «Ощадбанку»
...
