Україна та група офіційних кредиторів підписали меморандум про відстрочку виплат за державним та гарантованим державою боргом. Йдеться про платежі, які мали здійснюватися з лютого 2026 року. Про це повідомили у Міністерстві фінансів України, повідомляє Головне in UA.
Документ підписали міністр фінансів Сергій Марченко та представники країн-кредиторів: Канади, Франції, Німеччини, Японії, Італії, Нідерландів, Великобританії, США та Республіки Корея.
Згідно з меморандумом, обслуговування та погашення боргу відстрочено до кінця лютого 2030 року. Це узгоджується із новою програмою Міжнародного валютного фонду.
Після завершення цього періоду виплати здійснюватимуться рівними піврічними платежами протягом 2035–2039 років із капіталізацією відсотків.
У Мінфіні зазначили, що документ продовжує домовленості 2022 та 2023 років та є важливим елементом міжнародної фінансової підтримки України.
За словами Сергія Марченка, відстрочка дозволить знизити боргове навантаження на бюджет та спрямувати кошти на фінансування оборони, соціальної сфери та відновлення економіки.
08:13
Воскресенье
0
0
ФОПів попередили про шість помилок, які можуть обернутися штрафами та збитками
...
15:41
Среда
0
Українців попередили про втрату кешбеку: у кого можуть зникнути до 3000 гривень
13:08
Вторник
0
У червні в Україні починають індексувати зарплати
18:45
Четверг
0
Середня зарплата в Україні зростає: де платять найбільше
Экономика
09:56
Вторник
0
0
Бронювання по-новому: уряд роз’яснив зміни для критично важливих підприємств
...
