17:51 Суббота 0 80

Що робити, якщо заклало вухо

24-02-2024, 17:51
Закладеність вуха може бути не тільки неприємною, але й тривожною, особливо якщо вона з'являється раптово. Це може статися з різних причин, включаючи зміни атмосферного тиску, накопичення вушної сірки, води в вусі, або як симптом застуди чи алергії. Ось кілька порад, які допоможуть полегшити цей стан:
  1. Поглинання або зіванняСпробуйте поглинати слину або зівнути, щоб зрівняти тиск у середньому вусі. Це може допомогти швидко зняти закладеність, особливо під час польоту в літаку або зміни висоти.

  2. Вальсальви маневрАкуратно затисніть ніздрі пальцями, закрийте рот і намагайтеся видихнути, створюючи тиск у носоглотці. Цей маневр може допомогти збалансувати тиск у вухах.

  3. Теплий компресПрикладіть теплий компрес до вуха на кілька хвилин. Тепло може допомогти розслабити м'язи та поліпшити кровообіг, що може сприяти зняттю закладеності.

  4. Очищення вухЯкщо причиною закладеності є накопичення вушної сірки, використання вушних крапель на основі перекису водню або мінерального масла може допомогти її розм'якшити. Однак, краще звернутися до лікаря для безпечного видалення сірки, особливо якщо ви не впевнені у причині закладеності.

  5. Уникайте використання ватних паличокВикористання ватних паличок для чищення вух може призвести до подальшого здавлювання вушної сірки та погіршення закладеності. Замість цього краще довірити очищення вух професіоналам.

  6. Консультація з лікаремЯкщо дискомфорт триває або супроводжується болем, головокружінням, втратою слуху або виділеннями з вуха, необхідно звернутися до лікаря. Це може бути ознакою більш серйозного стану, який потребує медичного втручання.


Часті запитання


  • Чи може закладеність вуха бути ознакою інфекції?Так, іноді закладеність вуха може сигналізувати про наявність інфекції середнього вуха, особливо якщо вона супроводжується болем або підвищеною температурою.

  • Чи безпечно використовувати краплі для вух без призначення лікаря?Більшість вушних крапель безпечні для використання, але краще консультуватися з лікарем перед їх застосуванням, особливо якщо ви ніколи раніше не стикалися з подібною проблемою або маєте інші симптоми.

  • Чи допомагає жування жуйки при закладеності вух?Так, жування жуйки може стимулювати м'язи, які відкривають Євстахієву трубу, що може допомогти збалансувати тиск у вухах і полегшити закладеність.


Висновок


Закладеність вуха - це часто тимчасовий дискомфорт, який можна полегшити в домашніх умовах за допомогою простих методів. Однак, при тривалому дискомфорті або наявності інших симптомів необхідно звернутися до лікаря для уникнення можливих ускладнень.
ЗАЛИШАЙТЕ КОМЕНТАР

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
22:56 Вторник 0 37 Де і як укласти договір медичного страхування іноземцю для в'їзду в Україну Давайте спочатку розберемось що собою являє медичне страхування іноземців в Україні. Медичне страхування нерезидентів — це один з видів добровільного особистого страхування, що дає можливість отримати грошову компенсацію від страхової компанії, за отримані медичні послуги, у разі захворювання або нещасного випадку. Такими витратами можуть бути: оплата карети швидкої допомоги, стаціонарне лікування, необхідні діагностичні процедури, закупівля медикаментів, тощо. Відшкодування витрат проводиться в рамках обраної програми страхування, та виключно на базі державних та відомчих лікувальних закладів.
Медицина 12:14 Четверг 0 44 Що робити, коли в дитини вітрянка: Корисні поради для батьків Вітрянка — це досить поширене інфекційне захворювання, яке часто зустрічається у дітей. Викликається воно вірусом варицели, і хоча зазвичай протікає в легкій формі, може доставити чимало незручностей як дитині, так і її батькам. Ось кілька порад, що допоможуть полегшити стан вашої дитини та прискорити процес одужання.