Президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що Тегеран не вступатиме в "примусові переговори" зі Сполученими Штатами, стикаючись з "тиском і погрозами", повідомляє CNN.
У телефонній розмові з прем'єр-міністром Пакистану Шехбазом Шаріфом Пезешкіан заявив, що поточні дії США підривають довіру та ускладнюють будь-який шлях до діалогу. Він додав, що прогрес залишатиметься важким, якщо не будуть припинені "ворожі дії та оперативний тиск" з боку Вашингтона.
Пезешкіан заявив, що Вашингтон повинен спочатку усунути "операційні перешкоди, включаючи блокаду" суден, що прямують до іранських портів та з них, щоб створити умови для вирішення проблем.
Шаріф запевнив Пезешкіана, що Ісламабад "продовжуватиме свої щирі та чесні зусилля щодо сприяння регіональному миру та безпеці", йдеться у тексті дзвінка, опублікованому в офісі прем'єр-міністра Пакистану.
У дописі на X Шаріф висловив вдячність за рішення Ірану направити до Ісламабаду делегацію високого рівня на чолі з міністром закордонних справ Аббасом Арагчі для переговорів, спрямованих на припинення війни.
Іранська делегація покинула Ісламабад у суботу та прибула до Маскату для подальших регіональних переговорів. Очікувалося, що спеціальний посланець США Стів Віткофф та зять Трампа Джаред Кушнер прибудуть до Ісламабаду в суботу, але президент Дональд Трамп скасував їхню поїздку в останню хвилину.
12:30
Пятница
0
0
Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба
...
09:16
Вторник
0
Анкара відреагувала на російський удар по турецькому судну
19:46
Четверг
0
США оголосили про припинення морської блокади Ірану
09:34
Среда
0
Білорусь розпочала мобілізаційні навчання біля кордону України
В мире
09:32
Среда
0
0
Премʼєр Угорщини Мадяр наказав провести розслідування у справі захоплення інкасаторів «Ощадбанку»
...
