Грунт – це основа для вирощування будь-яких рослин. Склад ґрунту, який ми розглянемо, підходить для різного типу огороду та культур у власному домогосподарстві. Отже, для підготовки ґрунту в окремо виділеній ділянці потрібно в неї додати:
- Чорнозему 2/5 частин;
- Торф’яного ґрунту 2/5 частин;
- Перепрілий коров’ячий перегній 1/5 частини. Його додавання дуже важливе, оскільки він містить багато мікро- та макроелементів, які потрібні для вирощування різних рослин;
- 1/10 частини річкового піску. Він покращує структуру ґрунту, який не буде містити поверхневої корки.
Чорнозем та торф має бути розсипчастим, щоб він гарно пропускав повітря та вологу, коренева система в ньому буде швидко рости не зустрічаючи на своєму шляху перешкод. Насипання ґрунтів робіть пошарово, частину одного, потім частину іншого, у такий спосіб їх буде легше перемішувати.
Внесення суперфосфату
В підготовлену суміш ґрунтів вносимо суперфосфат, а це фосфор, який буде доступний для рослин на першому етапі їх розвитку. Коренева система будь-якої культури на початку буде потребувати фосфор. В ідеальному випадку перед додаванням фосфору, потрібно віддати ґрунтову суміш на аналіз в лабораторію, так ви отримаєте відповідь про кількість необхідного внесення фосфору.
Якщо лабораторних досліджень ви не маєте, то на підготовлену суміш ґрунтів достатньо буде 100-150 г суперфосфату.
Обробка насіння перед посадкою
У випадку, якщо ви не вносите суперфосфат, то коренева система рослини намагатиметься отримати його з ґрунту, але його кількість там може виявитись недостатньою. Для покращення взаємодії кореневої системи та ґрунту, задля отримання більшої кількості поживних речовин та фосфору, рекомендуємо обробити кореневу систему або насіння перед посівом пробіотиком «Біота-Макс».
Підготовку ґрунту бажано проводити в осінній період на наступний рік. Такого ґрунту вистачить приблизно на три роки вирощування з отриманням високої врожайності. В період вегетації, як зазвичай, будемо вносити додаткові підживлюючи речовини.
Якщо ви робите «високі» грядки, то на зиму їх потрібно накрити агротканиною, інакше такий ґрунт під час зими висохне, втратить вологу, особливо якщо за зиму випадає замало снігу. Агроткантина чудово пропускає вологу, повітря та буде живити ґрунт. В такому ґрунті гарно розвиваються необхідні мікроорганізми.
Бажаємо вам гарного врожаю!





Если ваш MacBook перестал включаться, начал перегреваться или его аккумулятор стремительно теряет заряд — не откладывайте визит в проверенный сервис. Мастера центра V-COMP мастера оперативно оперативно выполняют диагностику и устраняют любые неисправности — от замены клавиатуры и матрицы до сложного ремонта материнской платы.