Останні головні новини України » Новости » Публикации » Общество » Журналісти MyKharkov.info розповіли, як вовки дали назву місту Вовчанськ
22:03 Вторник 0 168

Журналісти MyKharkov.info розповіли, як вовки дали назву місту Вовчанськ

12-03-2024, 22:03
Вовчанськ - прикордонне місто в Харківській області, розташоване на березі річки Вовча. Місто має досить цікаву історію. За інформацією MyKharkov.info, тут є крейдяні гори, заповідник «Верхній Салтов», скіфські поховання, покинуте льотне училище та аеродром.

Походження назви та поява міста


Свою назву місто носить із 1776 року. Назву Вовчанськ отримав завдяки річці Вовча, лівому притоку Сіверського Дінця. Її ще називали Вовчі Води. Справа в тому, що раніше в цих місцях знаходилися густі чагарники, де жили дикі звірі: ведмеді, лосі та лисиці. А біля водопоїв місцевим мешканцям найчастіше траплялися вовки.


На території нинішнього Вовчанського району було виявлено Вовчанське городище 8-9 століть до н. Місто було оточене двома лініями оборони, а між ними були господарські сховища. Городище зруйнували татаро-монголи.


Наприкінці 17 століття, коли заселяється територія Дикого поля, на території сучасного Вовчанська за наказом царя Олексія Михайловича селяться черкаси з Подніпров'я. Поселення стало одним із форпостів на кордоні Російського царства і отримало назву слобода Вовчі Води. З 1732 року тут знаходилося козацьке військове містечко. А 1765 року поселення входить до складу Слобідсько-Української губернії. 1780 року Вовчанськ стає повітовим містом.


Місто сьогодні


Вовчанськ – великий залізничний вузол. Тут знаходиться залізнична станція, кінцева на ділянці Вовчанськ-Куп'янськ Південної залізниці.У Вовчанську добре розвинена промисловість. Працюють агрегатний завод, олійноекстраційний завод, м'ясокомбінат, взуттєва фабрика. Хлібзавод та маслоробний завод закрито з 2009 року. На території хлібозаводу почала працювати броварня.


У місті працює 7 дитячих садків, 10 загальноосвітніх шкіл та ліцеїв, технікум механізації сільського господарства, автотранспортний коледж та медичний коледж. Також є музична школа, працюють спортивні гуртки.
ЗАЛИШАЙТЕ КОМЕНТАР

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Общество 18:37 Четверг 0 39 Як безпомилково вибрати ортопедичний матрац для сну подружнім парам

Як безпомилково вибрати ортопедичний матрац для сну подружнім парам

Основні з них - якість, тип несучої системи матраца, рівень його жорсткості. Економія на спальних атрибутах, що прямо впливають на здоров'я і якість сну, неприйнятна. Купуючи дешевий двоспальний матрац із матеріалів сумнівної якості, ви просто викидаєте гроші на вітер. Ба більше, відпочинок на такому матраці не обіцяє нічого хорошого: виріб може завдати істотного дискомфорту і навіть спровокувати низку захворювань хребта. Куди розумніше економити на лікарях, ніж на купівлі спального приладдя. Грамотне рішення - вибір добротного ортопедичного матраца, здатного прослужити вам вірою і правдою довгі роки.